Kur skatīties filmas internetā

Pirms skatīties filmas vai pārraides internetā ir jāsaprot, ko tieši vēlaties skatīties. Miljoniem bezmaksas pārraides, mūzikas video klipi, multfilmas un filmas ir redzamas internetā bez maksas. Pasaulē lielākais video straumēšanas serviss Youtube piedāvā informāciju visdažādākajām gaumēm praktiski neierobežotā daudzumā.

Tie, kas vēlas skatīties jaunākās ASV ražotās filmas internetā to var darīt likumīgi vai mazāk likumīgi. Pirmajā variantā, ir vērts doties uz e bibliotēku un aplūkot resursus, kas ļauj skatīties pārraides labā kvalitātē, taču prasa par to ikmēneša samaksu. Reģistrējoties kādā no šiem servisiem tūlīt kļūst pieejami simtiem vai tūkstošiem filmu un multiplikācijas filmu labā kvalitātē. Diemžēl pašas jaunākās Holivudas filmas tur bieži nav, jo Latvijas video satura pārdevēji nav tik bagāti, lai varētu atļauties šādu lukusu. Viens no variantiem ir meklēt ārzemju video satura pārdevējus, piemēram, Netflix, taču arī tur satura piedāvajums Baltijas reģionam ir ļoti ierobežots.

Rezultātā agri vai vēlu liela daļa Latvijas iedzīvotāju nonāk pie risinājuma, kas liek skatīties filmas online tiešsaistē, riskējot saķert dažādus datorvīrusus vai ļaunatūras. Lai to varētu izdarīt ir jāpārvalda kāda no svešvalodām – krievu vai angļu. Ja valodu saprotat pietiekami labā līmenī, tad problēmas neradīsies. Ierakstiet meklētājā vēlamo filmu un pielieciet frāzi skatīties online (attiecīgā valodā) un atradīsiet daudz rezultātus.

Grūtākais šajā gadījumā ir saprast, kurš no rezultātiem ir uzticams. Ja nevēlaties paši veikt izpēti, ir vērts apmeklēt kādu forumu un apjautāties cilvēkiem, kas ir viņu mīļākā adrese. Otra iespēja ir ieinstalēt visus iespējamos Adblocker paplašinājumus, atjaunināt datorā antivīrusa un ļaunatūras programmas. Tas ļaus izsargāties no lielākajām problēmām, jo programmas jūs automātiski brīdinās par briesmām. Papildus aizsardzību varat nodrošināt, ja datorā neesat ielogojušies ar administratora pieejas kodiem. Ja esat to izdarījis, izejiet ārā un ielogojieties kā parasts lietotājs, nevis administrators. Tas nodrošinās, ka trešās puses nevar instalēt programmas jūsu ierīcē vai vismaz šāda iespēja viņiem būs apgrūtināta. Situācijās, kad esot trešo pušu vietnēs Jums tiek piedāvāts ieinstalēt kādu atjauninājumu vai paplašinājumu interneta pārlūkam, atsakieties no šīs iespējas. Visticamāk, tās ir lamatas, lai padarītu jūsu datoru par vergu.

Trešā iespēja ir izmantot P2P programmas un servisus, kas ļauj lejupielādēt informāciju no citiem lietotājiem. Saskaņā ar likumiem ar autortiesībām aizsargāta satura lejupielāde un apmainīšanās nav atļauta, taču nav noslēpums, ka bijušajās postpadomju valstīs ir ļoti izplatīta. Populārākais serviss šādām darbībām Latvijā ir Fano. Iekļūt tur var tikai ar ielūgumiem un, ja jums nav ielūgums, ir jāatrod kāds, kas tur atrodas.

Tas arī viss. Atliek izvēlēties kādu no variantiem, lai skatītos filmas internetā. Pirmās divas iespējas ir drošas. Trešā ietver vairākus riskus un būtu pieļaujama tikai zinošiem lietotājiem.