Filmu režijas studijas Latvijā

Interneta laikmetā, kad daudziem liekas, ka visu var apgūt internetā, skatoties video klipus, reizēm noder arī pamatīgākas zināšanas. Viena no nedaudzām iespējām, kā iegūt plašākas teorētiskās un arī nedaudz teorētiskās zināšanas ir Kultūras akadēmijas Audiovizuālās un skatuves mākslas maģistru programma. Praktisko zināšanu ieguvei labāk noderētu bakalaura programma, bet diemžēl šobrīd Kultūras ministrija šādu programmu nepiedāvā. Tā vietā šogad notiek uzņemšana aktieros un, ja jūs varat iestāties, tad jau pēc 3 – 4 gadiem varēsiet kļūt par Jaunā Rīgas teātra štata aktieri. Jā, tieši šogad jauno aktieru kurss tiek komplektēts Jaunā Rīgas teātra vajadzībām.

Uzreiz jāņem vērā, ka iespējas uzņemt kvalitatīvu kino Latvijā ir mazas. Pieejamā finansējuma apmērs ir ierobežots, taču situācija pamazām uzlabojas. Vairākas privātās studijas ir uzņēmušas sakarus ar ārvalstu kolēģiem un spēj iesaistīties aizvien lielākos projektos. Tāpat arī Valsts kulturkapitāla fonds ik gadu piešķir dažādām filmām budžetu vairāk kā miljons eiro apmērā. Bieži finansējumu saņem jau skatītājiem pierasti filmu producenti – Grauba, Ēķis, bet tas nenozīmē, ka arī jaunajiem censoņiem nav nekādas iespējas. Protams, filmu uzņemšana ir dārga un par finansējuma saņemšanas iespējām mēs jau rakstījām iepriekš, bet īstam talantam jebkurā gadījumā pavērsies visas durvis.

Situācijās, kad Latvija jums liksies par šauru, ir vaļā visa plašā pasaule, jo video producenti ir pieprasīti vienmēr. Tiesa, lielākā daļa no viņiem darbojas uz projektu bāzes, bet pastāvīgas štata vietas (ja to vēlaties) ir iespējamas vien nelielai daļai. Par laimi youtube un citi video straumēšanas servisi ļauj katram izveidot savu kanālu un ar kvalitatīvu vai izklaidējošu saturu izcīnīt savu vietu zem saules. Atliek tikai rīkoties. Ja vēlaties vairāk teoriju, piesakieties Kultūras akadēmijas piedāvātajās programmās. Iespējams, ka atradīsiet tur jaunus domubiedrus un tas būs jūsu attīstībā jauns sākums.